Poniedziałek, 8.04.2024
Współczesna chirurgia implantologiczna nieustannie ewoluuje, wprowadzając zaawansowane technologie, które pozwalają na precyzyjne i bezpieczne przeprowadzanie zabiegów. (...)
czytaj więcej
Środa, 21.02.2024
Tradycyjna plomba amalgamatowa, znana również jako „plomba rtęciowa,” była przez lata powszechnie stosowanym materiałem do odbudowy ubytków w zębach. Jednakże, z biegiem czasu, badania naukowe wykazały szereg potencjalnych zagrożeń związanych z używaniem plomb amalgamatowych. (...)
czytaj więcej
Poniedziałek, 12.02.2024
Częściowe lub całkowite braki uzębienia stanowią problem, z którym coraz więcej osób boryka się w każdym wieku. Nowoczesne rozwiązania z zakresu implantologii i stomatologii estetycznej pozwalają jednak przywrócić zdrowy i piękny uśmiech. Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów zębowych. (...)
czytaj więcej
Poniedziałek, 22.01.2024
Pantomografia, jako nieinwazyjna metoda radiologiczna, odgrywa kluczową rolę w diagnostyce stomatologicznej. W Clinica Dental Blue korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu, aby zapewnić naszym pacjentom precyzyjną diagnozę i kompleksową opiekę stomatologiczną. (...)
czytaj więcej
Czwartek, 4.01.2024
Lateralizacja nerwu zębodołowego to nowoczesna procedura w chirurgii stomatologicznej, mająca na celu umożliwienie bezpiecznego wszczepienia implantu zęba. W trakcie tego zaawansowanego zabiegu, specjalista przesuwa nerw zębodołowy (...)
czytaj więcej
Sobota, 16.12.2023
Zęby zatrzymane mogą wymagać usunięcia w związku z różnymi przyczynami, takimi jak utrata zębów mlecznych, zaburzenia genetyczne, nieprawidłowe ułożenie zębów czy guzy szczęki. Najczęściej dotyczy to (...)
czytaj więcej
Poniedziałek, 27.11.2023
25 listopada obchodziliśmy Dzień Nitkowania. Dzień ten obchodzony jest od 2000 roku, ma on swoje korzenie w inicjatywie National Flossing Council, amerykańskiej Krajowej Rady Nitkowania. (...)
czytaj więcej
Poniedziałek, 6.11.2023
Lęk przed leczeniem stomatologicznym często wynika z obawy pacjentów przed odczuwaniem bólu podczas terapii. Dawniej, bolesność zabiegów wywoływała duży dyskomfort i stres przed wizytą u dentysty. Jednak współczesna stomatologia zrewolucjonizowała podejście do znieczulenia, eliminując większość obaw związanych z bólem podczas zabiegów. (...)
czytaj więcej
Poniedziałek, 4.09.2023
Choroby dziąseł oraz problemy z uzębieniem stanowią częsty problem, dotykający ludzi w różnym wieku. Istnieje wiele przyczyn tych schorzeń, w tym nieodpowiednia dieta, brak właściwej higieny jamy ustnej, uszkodzenia mechaniczne oraz stany zapalne. (...)
czytaj więcej
Środa, 5.07.2023
Czy uważasz, że jesteś za stary/a na to, aby skorygować swój zgryz? Czasami dorosłość może skutkować myśleniem, że leczenie ortodontyczne jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci i nastolatków. (...)
czytaj więcej
Poniedziałek, 12.06.2023
Paradontoza, znana również jako zapalenie przyzębia, to powszechna choroba dotykająca miliony ludzi na całym świecie. Jest to schorzenie, które nieleczone może prowadzić nawet do utraty zębów.(...)
czytaj więcej