Przebarwienia zębów są częstym problemem estetycznym pacjentów. Aby pozbyć się ich przeprowadza się zabieg wybielania, polegający na utlenieniu barwników w zębinie. Wykonywany pod kontrolą specjalisty jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje osłabienia struktury zębów.

W Clinica Dental Blue oferujemy wybielanie gabinetowe oraz nakładkowe.

W przypadku wybielania gabinetowego proces wykonywany jest za pomocą specjalnego żelu i jego aktywowaniu źródłem światła. Efekty, nawet o 7-8 odcieni w sali Vita, widoczne są bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

Przy wybielaniu nakładkowym wykorzystujemy technologię BlancOne, dzięki której wykonuje się szybki proces wybielania zębów (połączony z higienizacją jamy ustnej), w zaledwie 10 minut. Taki zabieg nie wymaga bariery dziąsłowej i jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, a efekty utrzymują się nawet do 8 tygodni.

Aby zabieg był trwalszy przed wybielaniem zaleca się wykonać skalingu i piaskowania. Natomiast tuż po zabiegu należy zrezygnować z potraw i napojów barwiących zęby, a także z palenia tytoniu.

Przeciwwskazań do zabiegu wybielania zębów jest niewiele. Każdorazowo przed rozpoczęciem wybielania oceniany jest stan zębów pacjenta, aby dobrać optymalną metodę. Zabiegu wybielania nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących, u osób z chorobami zębów i dziąseł oraz chorobami ogólnoustrojowymi.

Zapraszamy do naszej kliniki. Wizytę można umówić kontaktując się z nami telefonicznie 537 493 855 lub osobiście.

Wybielanie

Wybielanie gabinetowe
Wybielanie nakładkowe