Twój stomatolog w Szczecinku!

Stomatologia zachowawcza, skupia się przede wszystkim, na oczyszczaniu zębów oraz dbaniu o utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej każdego z pacjentów.

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi:
– leczenie endodontyczne, zwane powszechnie leczeniem kanałowym,
– odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia),
– leczenie próchnicy zębów,

W dbałości o jakość wykonywanych usług, korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie naturalnego kształtu odbudowywanego zęba. Szeroka paleta kolorów wypełnień, pozwala idealnie dobrać kolor tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba.

Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

W naszym gabinecie stomatologicznym w Szczecinku specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu próchnicy.

Próchnica jest chorobą bakteryjną zębów. Nieleczona niszczy nie tylko zęby, ale może być przyczyną wielu chorób ogólnoustrojowych.

W początkowej fazie próchnicy na szkliwie zęba pojawia się biaława plamka. Następnie z czasem plamka robi się chropowata, przybiera ciemniejszy kolor. Nieleczona próchnica w początkowym stadium, dociera do zębiny. Powstaje ubytek próchnicowy, który może reagować na bodźce zewnętrzne: zimno, ciepło, słodkie i kwaśne napoje i pokarmy.

Próchnica docierając do miazgi zęba, powoduje w niej stan zapalny, w skutek czego pojawia się uporczywy ból.

Zaniedbanie próchnicy w początkowym etapie, może skutkować poważnymi problemami. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)

Wypełnienia światłoutwardzalne, potocznie nazywane plombami, zwane są również wypełnieniami kompozytowymi.
W dbałości o jakość wykonywanych usług, gabinet stomatologiczny w Szczecinku, korzysta z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie naturalnego kształtu odbudowywanego zęba. Szeroka paleta kolorów wypełnień, pozwala idealnie dobrać kolor tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dużą zaletą wypełnienia światłoutwardzalnego jest możliwość spożywania posiłków od razu po zabiegu.

Leczenie endodontyczne – zwane też leczeniem kanałowym

Endodoncja to dział stomatologii, zajmujący się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych zęba, inaczej zwanym leczeniem kanałowym.

Wskazania do leczenia endodontycznego:
urazy mechaniczne zęba (zwichnięcia, złamania)
– zapalenia tkanek okołowierzchołkowych
– głębokie ubytki próchnicowe
– zgorzele miazgi
– martwica miazgi

Stomatolog podaje znieczulenie i odkrywa ząb za pomocą wiertła stomatologicznego, następnie za pomocą miniaturowych narzędzi penetrująco-piłujących usuwa miazgę i poszerza kanały. Po uprzednim odkażeniu i oczyszczeniu kanału, wypełnia je tzw. gutaperką, jest to twardniejąca masa używana w stomatologii. Ostatnim etapem jest założenie plomby na wyleczony ząb.

Przeciwwskazania do leczenia kanałowego (endodontycznego)

Przed leczeniem kanałowym (endodontycznym) stomatolog musi wiedzieć o ewentualnych chorobach ogólnoustrojowych pacjenta. Istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzania. Są to m.in. zaburzenia endokrynologiczne, schorzenia serca, nerek, wątroby. Leczenie endodontyczne odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Diagnostyka stomatologiczna

Pantomogram
Tomografia 3d szczęki i żuchwy
Zdjęcie zębowe (punktowe)