Poniedziałek, 12.02.2024

Częściowe lub całkowite braki uzębienia stanowią problem, z którym coraz więcej osób boryka się w każdym wieku. Nowoczesne rozwiązania z zakresu implantologii i stomatologii estetycznej pozwalają jednak przywrócić zdrowy i piękny uśmiech. Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów zębowych.

  1. Czy implanty zębowe wyglądają jak naturalne zęby? Tak! Implanty zębowe są dobierane tak, aby ich kolor był możliwie jak najbliższy barwie prawdziwych zębów. Warto jednak pamiętać, że implanty są odporne na przebarwienia, dlatego kluczowa jest właściwa higiena jamy ustnej. O implanty zębowe należy dbać tak samo jak o własne zęby.
  2. Czy implanty zębowe to lepsze rozwiązanie od innych uzupełnień protetycznych? Implanty zębowe to przede wszystkim gwarancja trwałości i komfortu. Po ich wszczepieniu można cieszyć się nie tylko pięknym i zdrowym uśmiechem, ale także bezproblemowym przeżuwaniem pokarmów. Uzupełnienia protetyczne w postaci np. ruchomych protez mogą wywoływać dyskomfort i obciążać sąsiednie zęby.
  3. Czy implanty zębowe są wyczuwalne w jamie ustnej? Obecność implantu jest wyczuwalna tylko na początku. Gdy implant zrośnie się z kością, pacjent po prostu o nim zapomina. Język i wargi przyzwyczajają się do nowych zębów niezwykle szybko.
  4. Czy implanty są na całe życie? Implant zębowy jest wytrzymalszy i odporniejszy na próchnicę niż naturalne uzębienie. Szacunkowa trwałość implantu wynosi około 30 lat. Ważna jest jednak odpowiednia higiena i regularne wizyty higienizacyjne u stomatologa.
  5. Czy implant zębowy może się nie przyjąć? Odrzut implantu zębowego jest rzadkością. Statystyki wskazują, że leczenie implantologiczne odznacza się skutecznością na poziomie 98%. Ryzyko odrzutu jest praktycznie zerowe, jeśli zabieg jest przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę i implant wykonany jest z materiałów najwyższej jakości.
  6. Jak dbać o implanty zębowe? Kluczowa jest przede wszystkim właściwa higiena jamy ustnej. Stomatolog doradzi w zakresie wyboru odpowiedniej pasty i szczoteczki do zębów. Ważne jest także regularne stawianie się na wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.
  7. Czy wszczepianie implantów boli? Nie. Zabieg wszczepienia implantów zębowych jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu staje się on bezbolesny. Jest mniej inwazyjny niż np. ekstrakcja zęba.
  8. Czy implanty zębowe utrudniają gryzienie? Implanty pozwalają gryźć wszelkie twarde pokarmy. Pacjent nie powinien doświadczać żadnego dyskomfortu.

Warto pamiętać, że implanty zębowe to innowacyjne rozwiązanie, które może znacząco poprawić jakość życia pacjentów z brakami uzębienia. Zapraszamy do Clinica Dental Blue.