Poniedziałek, 31.10.2022

W Clinica Dental Blue wykorzystujemy implanty światowego lidera w implantologii stomatologicznej i rekonstrukcji tkanek przyzębia, firmy Straumann. Wysoka jakość produktów, poparta badaniami i testami, czyni terapię implantami tego producenta bardzo bezpieczną. Ponadto implanty Straumann objęte są dożywotnią gwarancją.

Jak zbudowany jest implant Straumann?

Implanty Straumann składają się z trzech elementów: tytanowej lub cyrkonowej śruba, ceramicznego lub tyImplanty Straumann składają się z trzech elementów: tytanowej lub cyrkonowej śruby, ceramicznego lub tytanowego łącznika i korony protetycznej. Po wszczepieniu do kości szczęki lub żuchwy implanty Straumann nie powodują reakcji alergicznych, a zintegrowane w procesie osteointegracji, siłę przeżuwania przenoszą na kości szczęki, zachowując prawidłową strukturę.

Rodzaje implantów Straumann

  1. Standard – podstawowy implant. Stosowany do montowania na nim korony porcelanowej, zatrzasków czy belek protezy. 
  2. Standard Plus – do zastosowań w odcinkach tylno-bocznych, o wysokich walorach estetycznych wizualnie.
  3. Standard Plus Narrow Neck – przeznaczone do wszczepienia siekaczy dolnych przyśrodkowych i bocznych oraz górnych-bocznych.
  4. Tapered Effect – implant do zastosowań natychmiastowych. Wykorzystywany zaraz po usunięciu zęba, podczas jednej wizyty. Jego kształt dopasowany jest do kształtu zębodołu, co pozwala na jego szybkie ustabilizowanie.
  5. Bone Level – implant przeznaczony do wszczepienia w przednim lub przednio bocznym odcinku.

Każdy z powyższych implantów pokryty jest specjalną powierzchnią, która optymalizuje integrację z kKażdy z powyższych implantów pokryty jest specjalną powierzchnią, która optymalizuje integrację z kością szczęki pacjenta. Firma Straumann stosuje dwa rodzaje powierzchni:

  1. SLA – powierzchnia piaskowana i poddana działaniu kwasów, po to by zapewnić największą możliwą
  1. SLA – powierzchnia piaskowana i poddana działaniu kwasów po to, by zapewnić największą możliwą stabilność implantu w kości. Dzięki temu czas gojenia rany został skrócony z 12 do 6 tygodni.
  2. SLActive – powierzchnia hydrofilna i chemicznie aktywna powoduje szybsze wrastanie implantu w kość. Powoduje to przyspieszoną stabilizację implantu, nawet już po 3-4 tygodniach od zabiegu.

Zadbaj o swój uśmiech i zarejestruj się na wizytę w naszej klinice.