Środa, 21.02.2024

Tradycyjna plomba amalgamatowa, znana również jako „plomba rtęciowa,” była przez lata powszechnie stosowanym materiałem do odbudowy ubytków w zębach. Jednakże, z biegiem czasu, badania naukowe wykazały szereg potencjalnych zagrożeń związanych z używaniem plomb amalgamatowych. Głównym składnikiem tych plomb jest amalgamat, czyli stop rtęci z innymi metalami takimi jak srebro, miedź czy cynk.

Jednym z głównych zmartwień związanych z plombami amalgamatowymi jest uwalnianie rtęci do organizmu w wyniku procesu żucia czy podczas spożywania gorących napojów. Rtęć jest substancją toksyczną i może negatywnie wpływać na zdrowie, zwłaszcza u osób, które są na nią uczulone lub mają skłonności do reakcji alergicznych.

Badania naukowe sugerują, że długotrwałe narażenie na rtęć może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, takich jak problemy neurologiczne, hormonalne czy immunologiczne. Z tego względu wielu pacjentów decyduje się na wymianę plomb amalgamatowych na bardziej bezpieczne i nowoczesne rozwiązania.

Bezpieczna, bezbolesna i skuteczna wymiana plomb

W trosce o zdrowie pacjentów, Clinica Dental Blue oferuje profesjonalną usługę wymiany plomb amalgamatowych na bezpieczniejsze alternatywy. Nasz zespół doświadczonych stomatologów specjalizuje się w nowoczesnych technikach odbudowy ubytków, wykorzystując innowacyjne materiały o wysokiej trwałości i bezpieczeństwie.

Podczas wizyty w naszej klinice, nasi specjaliści przeprowadzą dokładną konsultację, omówią dostępne opcje oraz dostosują leczenie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Bezpieczeństwo i komfort naszych klientów są dla nas priorytetem, dlatego stosujemy najnowsze procedury, eliminując ryzyko narażenia na toksyczne składniki.

Zadbaj o zdrowie swoich zębów z Clinica Dental Blue

Wymiana plomb amalgamatowych na bezpieczniejsze alternatywy to krok w kierunku długotrwałego zdrowia jamy ustnej. Clinica Dental Blue to miejsce, gdzie innowacyjne podejście do stomatologii łączy się z troską o zdrowie pacjentów. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług i dołączenia do grona osób, które świadomie dbają o swoje zdrowie zębów. Zaufaj nam, a my sprawimy, że Twojemu uśmiechowi będzie się śmiać przez wiele lat!


Od momentu swojego powstania Clinica Dental Blue stała się wyznacznikiem jakości w dziedzinie stomatologii. Nasza klinika, zlokalizowana w dogodnej lokalizacji, zapewnia kompleksową opiekę dentystyczną, bazując na najnowszych osiągnięciach nauki i technologii. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie jamy ustnej pacjentów oraz dostarczanie usług na najwyższym poziomie.